Pompy ciepła

W swojej ofercie marka Hilux posiada pompy ciepła zapewniające zintegrowany system, ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz ciepłą wodę użytkową. To kompletne, całoroczne rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować potrzebę stosowania tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła mają możliwość współpracy z szeroką gamą akcesoriów zewnętrznych takich jak: pompy obiegowe, inne źródła ciepła, zadajniki ścienne, ogrzewanie podłogowe, panele fotowoltaiczne.

Komfortowe warunki przez cały rok

Dla różnych jednostek wewnętrznych, projektowa temperatura wody na wylocie jest różni się od siebie. Funkcja sterowania strefowego i ustalanie temperatur dla niezależnych układów centralnego ogrzewania, chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej w celu zwiększenia komfortu i oszczędności energii.

 • Sterowanie strefowe w pompie ciepła Hilux tryb pracy nr: 1. Sterowanie dwoma strefami tylko za pomocą interfejsu. Po osiągnięciu temperatury strefy 1 pompa wodna zatrzymuje się, ale urządzenie pracuje dalej po osiągnięciu temperatury w strefie 2 i braku zapotrzebowania na wodę, pompa ciepła zatrzymuje się.

 • Sterowanie strefowe w pompie ciepła Hilux tryb pracy nr: 2. Sterowanie dwoma strefami przy użyciu termostatu pokojowego. Po osiągnięciu temperatury strefy 1, pompa wodna zatrzymuje się, ale urządzenie pracuje dalej, po osiągnięciu temperatury w strefie 1 i 2, gdy nie ma zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową, jednostka pompa ciepła zatrzymuje się, płyta adaptera- za pomocą płyty adaptera można podpiąć do max 8 termostatów co odpowiada sterowaniu w tym samym czasie dla max 8 pomieszczeń.

Szeroki zakres temperatur pracy

Praca w szerokim zakresie temperatur przy jednoczesnym uzyskaniu wysokich wartości temperatury wody na zasilaniu w trybie grzania i niskiej temperatury wody w trybie chłodzenia pozwala pompie Hilux na elastyczność i dostosowanie się do każdych warunków atmosferycznych. 

Możliwość regulacji temperatury wody w zakresie 5-65°C.

Praca w ekstremalnych temperaturach powietrza zewnętrznego:

 • w funkcji grzania nawet przy -25°C
 • w funkcji chłodzenia do 46°C 

Wysoka sprawność energetyczna

 • Wysoko wydajny płytowy wymiennik ciepła z  hydrofilową powłoką charakteryzujący się wysoką odpornością na czynniki korozyjne i długą trwałością
 • Zintegrowany moduł hydrauliczny z pompą wodną na prąd stały, renomowanych producentów Wilo, Alfa laval.
 • Silnik wentylatora BLDC z bezstopniową regulacją pomaga spełnić wymagania w zakresie ogrzewania i chłodzenia przy niskim poziomie hałasu wentylatora, super cichej pracy, jak również niskim zużyciu energii.
 • Podwójna rotacyjna sprężarka inwerterowa DC z magnesem stałym zapewnia niski poziom hałasu, szeroką częstotliwość pracy.

Wbudowany moduł WiFi

Kontrola parametrów pracy oraz monitorowanie zużycia energii z poziomu aplikacji dzięki wbudowanemu modułowi WiFi.

Poza kontrolą i monitoringiem aplikacja wyświetla sugestie dotyczące oszczędzania energii oraz daje możliwość sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca przy użyciu smartfona lub tabletu. 

Wersja Split

Pompa ciepła Hilux typu Split składa się z 2 oddzielnych jednostek- jednostki zewnętrznej z układem sprężarkowym oraz jednostki wewnętrznej modułu hydraulicznego. Obie jednostki połączone są między czynnikiem chłodniczym, układ wodny instalacji hydraulicznej zostaje podpięty do jednostki wewnętrznej w pomieszczeniu co znacząco obniża ryzyko zamarznięcia systemu.

Wszystkie modele wyposażone w zintegrowaną automatykę zamontowaną w urządzeniu.

Sterowanie panelem dotykowym

Możliwość sterowania pompą ciepła za pomocą wielofunkcyjnego panelu dotykowego Climate Control 

Współpraca z urządzeniami w instalacji wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pełni zintegrowany z pozostałymi urządzeniami.

Ekran dotykowy stanowiący „serce” układu sterowania instalacjami w obiekcie pozwala na indywidualne sterowanie poszczególnymi urządzeniami oraz

optymalizuje pod względem energetycznym eksploatację poszczególnych składników instalacji.

Podstawowe cechy ekranu dotykowego:

 • Ekspresowy system konfiguracji układu,
 • Obsługa wielu języków,
 • Nowoczesny design - ekran w kolorze białym lub czarnym,
 • Możliwość obsługi sieciowej ModBUS, BacNET, KNX, itp.

Wersja Monoblok

Pompa ciepła Hilux typu Monoblok, łączą zewnętrzny wymiennik powietrzny, sprężarkę oraz moduł hydrauliczny w jedną, wspólną jednostkę zewnętrzną dzięki temu nie ma potrzeby wykonywania instalacji z czynnikiem gazowym. Jednostka typu Monoblok znajdująca się na zewnątrz jest połączona tylko przewodami wodnymi.

Wszystkie modele wyposażone w zintegrowaną automatykę zamontowaną w urządzeniu.

Niskie koszty eksploatacyjne

Pompy ciepła Hilux , dzięki wysokiej efektywności osiągają najlepsze parametry pracy przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

 • Wysoka sprawność energetyczna w klasie A+++,
 • Bezszczotkowy silnik wentylatora na prąd stały,
 • Sprężarka inwerterowa DC,
 • Współczynnik wydajności cieplnej COP 5,15,
 • Współczynnik wydajności chłodniczej EER 5,50.

1 kW energi elektrycznej pozawala na wytworzenie aż 5,5 kW energii chłodniczej, oraz 5,15 energii cieplnej.