O Mekar

MEKAR

Life is in the air

O marce

Mekar to od 45 lat dynamicznie działający producent urządzeń, silnie zorientowany na innowacje technologiczne, specjalizujący się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń oraz zintegrowanych rozwiązań do uzdatniania powietrza. Marka stawia sobie za główny cel maksymalną satysfakcję klientów, gwarantując niezawodność oferowanych produktów oraz wysoki standard obsługi i serwisu przed- i posprzedażowego, świadczonego przez profesjonalistów i wysoko wyspecjalizowanych w branży inżynierów. Mekar to włoska marka zakorzeniona w wieloletniej tradycji dostarczania najwyższej klasy rozwiązań w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji bazujących wyłącznie na najwyższej jakości komponentach.

                       

Oferta

Mekar oferuje szeroką gamę central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, klimakonwektorów, agregatów wody lodowej oraz pomp ciepła zaprojektowanych tak, aby precyzyjnie kształtować warunki i komfort wymagany przez klienta. Dostępnych jest wiele rozwiązań dedykowanych do zamierzonego zastosowania - mieszkalnego, komercyjnego, przemysłowego w tym, ze szczególnymi wymogami higienicznymi (branża medyczna, spożywcza, farmaceutyczna), rozwiązania dla basenów i spa.

ZASTOSOWANIA SPECJALNE

 

 

 

ZASTOSOWANIA STANDARDOWE

 

Certyfikacja

Celem Mekar jest pełna satysfakcja klienta, dlatego nieustanny i drobiazgowy proces ulepszania produktów oraz procesów produkcji, począwszy od aspektu wydajności przez staranną fazę badań i rozwoju wspieraną zaawansowanymi narzędziami testowania i weryfikacji, aby w końcu osiągnąć skrupulatną kontrolę całego procesu korporacyjnego certyfikowanego zgodnie z ISO 9001.

Liczne certyfikaty, w tym ten dotyczący spełnienia najbardziej rygorystycznych wymagań higienicznych zgodnych z zapisami normy DIN1946-4, świadczą o najwyższej dbałości i stałym zaangażowaniu firmy Mekar w sprawy od zawsze bliskie firmie, takich jak innowacyjność, jakość, całkowita niezawodność produktów i rozwiązań oferowanych na rynku.

Właściwe zarządzanie powietrzem, nie tylko pod względem temperatury, ale także czystości powietrza w środowisku, w którym żyjemy, stanowi istotny aspekt dobrego samopoczucia ludzi. Mekar daje konkretną odpowiedź na podstawowy wymóg komfortu użytkowników poprzez zaprojektowanie, produkcję i certyfikację urządzeń (DIN 1946-4 certyfikowanych przez TUV-NORD), które gwarantują wysoki standard higieniczny, z szeroką gamą obszarów zastosowania od najpopularniejszych, takich jak biura, szkoły, sale gimnastyczne, spa i ogólnie przestrzenie wspólne, w których tworzone jest zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko, po wrażliwe aplikacje dla takich miejsc, jak szpitale, kliniki, przemysł spożywczy i farmaceutyczny, w których należy zagwarantować absolutny poziom higieny.

Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technicznych w zakresie konstrukcji, zastosowanie materiałów nierdzewnych i najnowocześniejszych polimerów testowanych zgodnie z normą DIN EN ISO 846, zdolnych do hamowania namnażania się bakterii, doprowadziło do powstania serii produktów zgodnych z parametrami narzuconymi przez VDI 6022. Są one coraz szerzej uznawane na poziomie europejskim jako punkt odniesienia dla najnowocześniejszego projektowania przestrzeni publicznych, w których można zapewnić doskonałą higienę i komfort, z korzyścią dla ogółu społeczeństwa.